February 17 2020 19:40:43    
ROZHOVOR: Brněnský vinyl fetišista EL WACA
Když se řekne Brno, vybaví se lidem asi nejvíc DJs jako Sayko, nebo X.Morph. On tam ale v koutě taky číhá žabák a vinyler v jednom, El Waca. Kdo je El Waca, proč se pořád směje a proč má rád hluboké a temné tůňky, tak o tom a více jsme si povídali k příležitosti jeho mixu pro www.drumandbassvinyl.cz.
KMENY 90: DJs Im Cyber + Koogi & přednáška
Městské projekty BU2R ve spolupráci s Moravskou galerií přinášejí doprovodný program k aktuální výstavě KMENY 90. Program ve shodě s výstavou reflektuje fenomén alternativní kultury a nabízí výběr z hudební, filmové či divadelní produkce 90. let.

------ 5.7.2017 ------ KMENY 90: JUNGLE / DNB ------

DJ set v podání legend české Jungle / DnB scény doplní přednáškou MARTINA KAFKOVÁ & SUB.D.VISIONZ (dvojka.troika)

Vstupné 50 Kč
Pamatujete na Xmag serii Cd's?... Tady je jedno z nich ke stažení! - Juanita Juarez Xmag mix CD
Brooklyn – tehdy jako Juanita Juarez - na sebe upozornil uz v roce 2003 albem Spa Boy, vydaném na labelu Quazi Delict (zde vyšlo např. Andelem oceněné album Floexe, projekt Bratři Orffove nebo desky nu-jazzových kapel Alvik a Soil). Album, kombinace drum&bassu, downtempa a experimentálnější hudby, bylo nominované na Cenu Akademie populární hudby (Anděl). Následovaly oficiální remixy pro kapely Esctasy of St. Theresa, Skyline, slovenské Veneer, The Slots (česky remix roku podle časopisu Filter), Tata Bojs, Khoibu a další. V roce 2003 byl J.J. zvolen jedním ze studentů hudebního workshopu Red Bull Music Academy v jihoafrickém Kapském měste. V roce 2005 byla jedna ze skladeb alba zpětně nominována na oceněni Qwartz Music, zastítované francouzským deníkem Le Monde. Stal se objevem roku 2002 v domácí anketě Dance Awards, ocenění producent roku a album roku získal ve stejné souteži za rok 2003. Jeho hudbu objevíte jak na malých nezávislých vydavatelstvích, tak – zejména v podobě remixu – u větších značek jako EMI nebo WARNERS
ROZHOVOR: Mladý a šikovný, tak se nám představil na svém začátku FallenGemini
Mladý a šikovný, tak se nám představil na svém začátku FallenGemini. Že mladá generace zná, v tom lepším případě, jen CD a flash disky, je známá věc. Holt, doba pokročila. Ale FallenGemini patří k té mladší menšině, která vinyl nejen sbírá, ale snaží se ho využít. Kdo je FallenGemini, proč ho vídáme na velkých akcích a vesměs "jen" v západní polovině republiky, o tom se dočtete v následujícím rozhovoru vedeném u příležitosti jeho mixu pro www.drumandbassvinyl.cz.
ROZHOVOR: Vyslechli jsme nejvýraznější djku na jihu moravy! - DJ Elwira
Elwira patří k dlouhohrajícím DJkám u nás. První vinyl si koupila před více jak 15 lety a skoro stejnou dobu stojí za mixem. Elwířiny sety bývají energické nehledě na to, jaká deska zrovna hraje. Ale hudba není to jediné, čím Elwíra vyniká. O tom už ale v rozhovoru, který jsme s ní udělali při dalším mixu pro www.drumandbassvinyl.cz.
ODKAZY
  1. FREERAVE.CZ (1155)
  2. Sayko.org (1154)
  3. drumandbassvinyl.cz (1153)
  4. BasSistaz (1070)
  5. DJ LAYDÁK (1018)
  6. DJ DWORAK (1013)
  7. DANCE ROBOT (1009)
  8. FREERAVE.CZ Tekno radio (911)