July 21 2019 05:42:12    
Kořeny drum and bassu, tak jak to vzniklo, a kdo se na tom podílel?...
Drum’n’Bass /dɹʌm ənd beɪs/ je hudební styl elektronické hudby vzniklý na počátku 90. let 20. století. Pro tento styl jsou charakteristické převážně instrumentální skladby, založené na výrazné basové lince spolu s bicími – od toho se odvíjí i původ jména stylu – anglicky Drum’n’Bass = buben a basy (basová linka). Tyto linky bývají někdy doplněny o další vokální či instrumentální samply. Drum’n’Bass je oblíben mezi DJi, pořádají se taneční party zaměřené pouze na tento styl hudby (např. DrumHouse).
10 největších hitů drum and bassu které vládly světem!
10 největších hitů drum and bassu které vládly světem!
Připravte se, uvolněte se, ale hlavně poslouchejte. Máme tady 10 největších hitů drum and bassu které tomu vládly za posledních 25-let.

Andy C, Shimon, Ganja Kruu, DJ Krust a mnoho dalších
Jak začala dnb scéna na Slovensku?... Koukněte na dokument

Jak začala dnb scéna na Slovensku?, kdo pořádal první akce, a kdo na nich hrál?
To všechno uslyšíte / uvidíte v krátkometrážním dokumentu od našich Slovenských bratrů.

První exkluzivní mix pro drumandbassvinyl.cz - za sporákem DJ Sayko!
Vítejte u exkluzivních mixů pro vinyl e-shop www.drumandbassvinyl.cz Na každý měsíc máme pro fanoušky Drum & Bassu a vinylu přichystaný jeden mix od českého DJe. Mixy budou namíchané výhradně z vinylů a každý DJ má volnou ruku v jejich výběru. Takže kromě nových a novějších tracků uslyšíte i oldschoolové pecky. Výběr DJů nebyl jednoduchý, ale máme hotový lineup na půl roku dopředu a je se opravdu na co těšit. První vinyl nemohl položit nikdo jiný, než Břeclavsko/brněnský DJ Sayko.ROZHOVOR: VYSLECHLI JSME LEGENDU ČESKÉ DNB SCÉNY - DJ SAYKO!
Sayko je jednou z takřka kultovních postav české d'n'b scény. Je jedním z nejdéle hrajících DJs u nás. Hraje už od roku 1992 a za tu dobu zahrál na stovkách akcí, od free akcí až po masovky s Kemalem, DJ Hype, LTJ Bukemem, Aphrodite, D-Bridge, Technical Itch či DieselBoy. Publikum si získal nejenom precizním mixováním, ale také obrovskou energií, která z jeho setů přímo srší a v neposlední řadě také originální muzikou, kterou hraje. Vládne čistou mixovací technikou a zároveň je skvělým turntablistou.
ODKAZY
  1. drumandbassvinyl.cz (1027)
  2. Sayko.org (973)
  3. FREERAVE.CZ (944)
  4. BasSistaz (939)
  5. DANCE ROBOT (912)
  6. DJ DWORAK (910)
  7. DJ LAYDÁK (904)
  8. FREERAVE.CZ Tekno radio (798)