July 07 2020 23:18:38    
ROZHOVOR: Brněnský vinyl fetišista EL WACA
Když se řekne Brno, vybaví se lidem asi nejvíc DJs jako Sayko, nebo X.Morph. On tam ale v koutě taky číhá žabák a vinyler v jednom, El Waca. Kdo je El Waca, proč se pořád směje a proč má rád hluboké a temné tůňky, tak o tom a více jsme si povídali k příležitosti jeho mixu pro www.drumandbassvinyl.cz.


Ahoj Vašku. Díky, že sis udělal čas na rozhovor a na mix. My, blázni do vinylů, musíme si pomáhat.

Olá Soldíku, moc rád to pro tebe a pro ostatní vinylfetišisty udělám. :DEl Waca, brněnský vinylový fajnšmekr, kterého na žabí stehýnko neutáhnete, chce to pořádného mastného žabáka. Ale kde se vzal? Takže, odkud jsi, proč El Waca a za koho pouštíš desky?

Pochazím z Brna. Jméno El Waca sem používal jako nick k paření online gamesek :D a když můj bratr si říkal El Moro jeho kamoš El Vato, tak když se jmenuju pravým jménem Václav tak El Waca byla jasná volba … a tak nějak to semnou zůstalo. Aktuálně hrávám za DopeAmmo.com, Jump-up.cz a za Pohon.cz


Pamatuješ na první desku a třeba i na den, kdy ses chtěl stát DJem a co tě k tomu dovedlo?


To bylo tak před sedmdesáti kily :D né sranda… bylo mi zhruba sedmnáct let, když sem si koupil svoje první řemínkový plastový gramofony na narozeniny. Desku si ani moc nevybavuju možná original sin -say, ale za to si pamatuju zhruba rok předtím, když sem viděl Dizztricta, Rybízka a Yardela v Těsně vedle, jak to valili na ty gramce. No hned sem se zamiloval a obrátilo mi to život na ruby.


Oblíbení producenti? A co všechno hraješ, protože si všímám, že po kouskách tíhneš i k neuru.

No hele… já neuro desky kupuju furt. Líbí se mi hlavně ty klasiky, na kterých sme vyrostly, jen to nechávám jestě pod pokličkou. Jinak hraju LiquidFunk, RaggaJungle a krom i toho občasnýho Neurofunku i něco co zrovna frčí, znáš to. No a z žabího srdíčka bych to viděl na HAZARD, MODIFITED MOTION, G-DUB, CLIPZ, DOPEAMMO, TAXMAN, HEIST.Ty a vlastně celá Jump-up.cz, váš přístup k akcím a zábavě mi připadá upřímný. Je to o lidech s kterýma tam hraješ, nebo o hudbě, nebo vše v jednom?


Tahle banda mi neskutečně přirostla k srdci, protože to sou srdcaři a moc dobří kamarádi. Můžem spolu probírat aktuální tracky a prostě se celkově pobavit o Jumpupu.


Říká se, že žabáci a klauni zažívají renesanci a rok 2017 by měl být velký. Co myslíš, sesadí jump up z trůnu právě panující neuro?


No to nevím, uvidíme, ale mě se to rozhodně netýká, protože ten minimal Jumpup který je teď aktuální, se už bohužel nelísuje na desky. Tak to sesazení nechám na někom jiným a já si pojedu tu svou pohodičku. Od roku 2005-2008 byl top rok pro drum and bass celkově a furt mě jich moc chybí. :D


My se známe docela dlouho, taky patříš k těm z nás, co uvalí půl výplaty za asfalt, ale nevypadá to, že bys trpěl hlady. Takže, kde se stravuješ? Protože mi neříkej, že se na pasece dají najít nějaký dobroty. A když už jsme u toho, tak jídlo, kterým nepohrdneš, ani když máš po akci hlavu v záchodě?

No ono to sice nevypadá, ale máš mě vidět dva týdny před výplatou. :D Ty desky mě vysávaj hafo jen se umím kvůli nim uskromnit, protože s tím už skoro žiju deset let, tak sem si zvykl na dvou týdení bídu a utrpení. :D Kdybys mi hlavně neposílal furt takový seznam desek, tak by to třeba už ani tak nebylo. Hmm mám nápad! Co kdybych si tě smazal na facebooku z přátel? :D Pamatuju si, jak mi říkal Birg: ,,Znáš Soldíka? Ten ti sežene vše!“ :D To se nemělo stát! :D


Tady tuto otázku pokládám každému, je to taky pro mě takový malý průzkum. Co všechno pro tebe znamená vinyl? Každý to má nastavené nějak. Jedni říkají, že je to pro ně fetiš, jiní zvuk, kultura,.. umění,.. bláznovství,.. nesmysl? Nebo vše dohromady?

Pro mě to znamená to, že je to můj koníček a prostě, když sem na nich začal, tak proč končit? Ba naopak. Seznam se zvětšuje a mám dnes možnost, zahrát si takové poklady, že tomu pořad nemůžu uvěřit, že je mám doma.:P . Je v tom srdíčko a ten zvuk miluju!!! Ten pocit, jak položíš přenosku na desku a slyšíš to pokřupkávání, mě vždy dostane. Takže podtrženo sečteno. Jsem MEGA FETIŠ! :D

Top 5 tvých nejhranějších desek ever:


To ti nepovím. Co si koupím, je pro mě top, takže všech cca 1400 dnb desek.
Jen Modifited Motion & Faction – Magic Man sem si musel koupit po druhé, protože sem ju ohrál až na kost :DPoslední deska, kterou sis koupil?


Sám víš, že na jednu se dnes už nejede, takže poslední seznam, co mi došel. :D
TC - Tap Ho / Don't Play DJ Hazard - Godzilla / Yo Yo, - Majistrate - Transaction / Minds End,- Dubplate,- Black Sun Empire - Driving Insine LP 4x12" Rido - Twisted VIP - picture vinyl, - Original Sin & Friends EP 2x12" Mulder - Gettin' Blunted / The Hardway (Remix)Ještě jednou díky za tvůj čas a snad se někde ještě potkáme.


Taky moc děkuju. Krásně sem se u tohoto sepisováni pobavil :D Tak olaaa.
Zde přikládáme exkluzivní vinyl mix i s tracklistem, a užitečné odkazy.
Přejeme Vám příjemný poslech... :)

Tracklist:


01. Navigator – Kingston 11 (Core Ced Remix)
02. Supreme Being – Just Teasin
03. Jaydan – The Driller Killer
04. Supreme Being – Tune In
05. Modifited Motion & Faction – Magic Man
06. Killa Hurt – Ohm
07. Taxman - Evasion (Evasion Remix)
08. Killa Hurt – Love Games
09. Unknown artist
10. Crystal Clear – Pure Thought
11. Zen & Psyche – Dub Specialist
12. Crystal Clear – Contact
13. Hazard – Killers Dont Die
14. Vital Elements – Fuckt It Mind
15. Taxman – Too Bad
16. The Force - Dropzone
17. Mutated Forms – Jah Colours (Zen Remix)
18. Clipz – Pus Hit Up (TC Remix)
19. Friction & Baron - Butt Ugly Martians
20. Zen – Revolt
21. Original Sin – Decibel
22. Modifited Motion & Faction – Only You Know (Majistrate Remix)
23. Crystal Clear & Zen - Settle Down
24. Unknown artist
25. Heist & Strider – Go To Work
26. Taxman – The Circle
27. Dope Ammo – Kill Bill vol.1 (drunken masters)
28. Better - Belive (Benny Page Remix)http://pohon.cz/

http://www.jump-up.cz/

http://www.dopeammo.com/

http://drumandbassvinyl.cz/ODKAZY
  1. FREERAVE.CZ (1388)
  2. drumandbassvinyl.cz (1236)
  3. Sayko.org (1216)
  4. BasSistaz (1125)
  5. DJ LAYDÁK (1094)
  6. DJ DWORAK (1092)
  7. DANCE ROBOT (1083)
  8. FREERAVE.CZ Tekno radio (990)