July 21 2019 05:42:53    
Podporujeme drumandbassvinyl.cz

ROZHOVOR: S Touchwoodem nejen o vinylech a DnB, ale i o historii a budoucnosti jeho tvorby
Díky Rádiu Jih a Petru Pivodovi jsme se potkali v Hodoníně, kam přijel s Katchou položit asfalt ve čtvrtečním pořadu Progresso. Tenkrát to pro všech deset místních fanoušků DnB byla velká sláva, přijeli Pražáci! Psal se rok 2000, DnB prožíval boom a jedno z nejlepších a nejkrásnějších období za celou jeho existenci a za Mary Jane rolovanou s tabákem, hrozil na Moravě trest smrti.
Wormhole 96-2006 jungle/dnb w Dillinja (UK)
Další Wormhole se v Crossu otevře již 16.11.
Next Wormhole will open at Cross club on 16.11.

Pro více informací čtěte dál...
ROZHOVOR: Další vinyl maniak na pánvi - DJ Shai-ty
Tak trochu se představím. Jmenuji se Jan Šajtar a hraju pod pseudonymem DJ Shai-Ty. Pocházím a žiju v malém líbezném městě jménem Brušperk, který leží mezi Ostravou a Frýdkem Místkem, mimo jiné zde žije česká producentská špička QO, takže tu máme takovou malou DNB základnu. K hraní a DNB všeobecně jsem se dostal až nějak po střední škole, což už je nějaký pátek. Ale nejdříve jsem poslouchal spíše Rock a Metal. Pak mi kamarád dal set Andyho C s MC Dynamitem, ze Silvestru 2004 a pamatuju si, že hned mně ta hudba úplně uchvátila. Ta energie a zvuky, prostě božské. A tak od té doby jsem seděl na netu, stahoval a poslouchal stovky setů a tracků a rozšiřoval si obzory.
Kdo je Syky, odkud pochází a kde se nejčastěji objevuje?
Ve zkratce dj vinyl freek, hudební nadšenec, povoláním technolog / keramik žijící v malé vesničce v Krušných horách kousek od Karlových Varů. Elekronickou hudbu poslouchám přibližně od roku 1998, hrát jsem začal někdy kolem roku 2007, tenkrát jsem ještě se svým spolužákem ze základky Tommim chodil trénovat a samozřejmě i kalit do tehdejšího klubu Kamikaze, který vedl náš kamarád dj Scooby, zde jsem se seznámil s Akirou, Bifidem, Honeym a později s dalšími cz dnbheadz které tam tenkrát Akira a ostatní zvali. Během působení v Kamikaze jsme s Tommim založili svojí crew Break Infection pod tímto názvem jsme pořádali ve Varech a v Praze několik klubových akcí. V současné době pořádám společně s dalším karlovarským matadorem za mixážním pultem D-Resistem několikrát do roka drumandbassové hudební večírky pod názvem Syntéza v karlovarském baru/klubu Ratini kam si zveme hosty, kteří nám jsou hudebně blízcí a pokud možno to umí s gramci.
ROZHOVOR: Brněnský vinyl fetišista EL WACA
Když se řekne Brno, vybaví se lidem asi nejvíc DJs jako Sayko, nebo X.Morph. On tam ale v koutě taky číhá žabák a vinyler v jednom, El Waca. Kdo je El Waca, proč se pořád směje a proč má rád hluboké a temné tůňky, tak o tom a více jsme si povídali k příležitosti jeho mixu pro www.drumandbassvinyl.cz.
ODKAZY
  1. drumandbassvinyl.cz (1027)
  2. Sayko.org (973)
  3. FREERAVE.CZ (944)
  4. BasSistaz (939)
  5. DANCE ROBOT (912)
  6. DJ DWORAK (910)
  7. DJ LAYDÁK (904)
  8. FREERAVE.CZ Tekno radio (798)